În drumul spre Liga a II-a, Viitorul se bate, mâine, și cu Farul II
3512
Articole recomandate
Etapa a 24-a a Ligii a III-a la fotbal, seria secundă, se joacă pe parcursul a două zile, după programul: astăzi, ora 17: Viitorul Chirnogi - Partizanul Merei, CS Viscofil - Unirea Slobozia, Viitorul Ianca - ACS Berceni, Dunărea Călărași - CS Eforie, Petrolul Berca - CSM Medgidia, Viitorul Însurăței - Callatis Mangalia; mâine, ora 17: Viitorul Constanța - Farul II. CS Tunari - Utchim Găești și CS Domnești - Oil Terminal nu se joacă, gazdele urmând a câștiga cu 3-0.
Clasament Liga a III-a
1. Viitorul Constanța 23 18 2 3 48-9 56
2. ACS Berceni 23 17 2 4 59-10 53
3. Unirea Slobozia 23 15 3 5 54-18 48
4. CS Domnești 23 13 5 5 50-27 44
5. CS Viscofil 23 13 4 6 48-20 43
6. Callatis 23 12 6 5 36-18 42
7. Petrolul Berca 23 12 5 6 30-25 41
8. CS Eforie 23 9 7 7 26-27 34
9. Dunărea Călărași 23 10 4 9 45-36 34
10. CS Tunari 23 9 6 8 29-27 33
11. Partizanul Merei 23 8 6 9 32-38 30
12. Viitorul Ianca 23 7 3 13 32-46 24
13. Farul II 23 5 9 9 28-32 24
14. Viitorul Însurăței 23 6 5 12 24-27 23
15. CSM Medgidia 23 6 3 14 23-50 21
16. Viitorul Chirnogi 23 5 2 16 20-59 17
17. Utchim Găești* 23 2 2 19 19-75 8
18. Oil Terminal* 23 2 2 19 15-74 8
*Echipe retrase din campionat, vor pierde toate meciurile din retur cu 0-3
Etapa viitoare
Marți, 20 aprilie, ora 17: Unirea Slobozia - CS Domnești, ACS Berceni - CS Viscofil, Farul II - CS Tunari, CSM Medgidia - Viitorul Chirnogi, CS Eforie - Petrolul Berca, Callatis Mangalia - Dunărea Călărași; marți, 27 aprilie, ora 17: Partizanul Merei - Viitorul Constanța. Utchim Găești - Viitorul Ianca și Oil Terminal - Viitorul Însurăței nu se joacă, oaspeții urmând a câștiga cu 3-0.
Clasament Liga a III-a
1. Viitorul Constanța 23 18 2 3 48-9 56
2. ACS Berceni 23 17 2 4 59-10 53
3. Unirea Slobozia 23 15 3 5 54-18 48
4. CS Domnești 23 13 5 5 50-27 44
5. CS Viscofil 23 13 4 6 48-20 43
6. Callatis 23 12 6 5 36-18 42
7. Petrolul Berca 23 12 5 6 30-25 41
8. CS Eforie 23 9 7 7 26-27 34
9. Dunărea Călărași 23 10 4 9 45-36 34
10. CS Tunari 23 9 6 8 29-27 33
11. Partizanul Merei 23 8 6 9 32-38 30
12. Viitorul Ianca 23 7 3 13 32-46 24
13. Farul II 23 5 9 9 28-32 24
14. Viitorul Însurăței 23 6 5 12 24-27 23
15. CSM Medgidia 23 6 3 14 23-50 21
16. Viitorul Chirnogi 23 5 2 16 20-59 17
17. Utchim Găești* 23 2 2 19 19-75 8
18. Oil Terminal* 23 2 2 19 15-74 8
*Echipe retrase din campionat, vor pierde toate meciurile din retur cu 0-3
Etapa viitoare
Marți, 20 aprilie, ora 17: Unirea Slobozia - CS Domnești, ACS Berceni - CS Viscofil, Farul II - CS Tunari, CSM Medgidia - Viitorul Chirnogi, CS Eforie - Petrolul Berca, Callatis Mangalia - Dunărea Călărași; marți, 27 aprilie, ora 17: Partizanul Merei - Viitorul Constanța. Utchim Găești - Viitorul Ianca și Oil Terminal - Viitorul Însurăței nu se joacă, oaspeții urmând a câștiga cu 3-0.
Comentează știrea
Nu există comentarii introduse pentru acest articol!
Articole pe aceeași temă
Vineri, 16 Aprilie 2010
Miercuri, 14 Aprilie 2010
Luni, 12 Aprilie 2010
Vineri, 09 Aprilie 2010
Vineri, 09 Aprilie 2010