Horia Tecău și Jean-Julien Rojer, eliminați de la Indian Wells

106

Perechea formată din tenismanul constănțean Horia Tecău și olandezul Jean-Julien Rojer a fost învinsă, scor 4-6, 6-7 (5), de cuplul spaniol Feliciano Lopez/Marc Lopez, în optimile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului ATP World Tour Masters 1.000 de la Indian Wells (California), dotat cu premii totale de 7.972.535 dolari.

Tecău și Rojer, favoriții nr. 6, care veneau după un titlu câștigat la Dubai, s-au înclinat după o oră și 40 de minute.

În finalul actului secund, la scorul de 6-5, Horia și colegul său au ratat trei mingi de set, iar în tie-break, Tecău și partenerul său au condus cu 4-1, dar apoi au pierdut patru puncte la rând și în cele din urmă setul și meciul.

Horia Tecău și Jean-Julien Rojer au primit pentru participare un cec de 28.880 dolari și 90 de puncte ATP.