FOTO. Viitorul - Astra Giurgiu 3-2, în play-off-ul Ligii I

792

UPDATE: Final de meci pe stadionul "Central" din Ovidiu. Viitorul Constanța se impune în fața Astrei Giurgiu cu 3-2 (2-1) și o egalează la puncte pe FCSB.

UPDATE: se acordă 3 minute de prelungiri

UPDATE: Minutul 90, Geraldo Alves (Astra Giurgiu) trimite cu capul balonul și reduce din diferență, 3-2 pentru Viitorul în continuare

UPDATE: Minutul 77, 3-1 pentru Viitorul, gol marcat de George Țucudean, din centrarea lui Florinel Coman.

UPDATE: Minutul 74, Kevin Boli de la Viitorul este accidentat și jocul este oprit pentru câteva momente.

UPDATE: Minutul 71, Constantin Budescu trimite din nou balonul pe lângă poartă.

UPDATE: Minutul 70, Astra avansează în atac și Cornel Alexandru Ioniță II reușește să tragă, dar șutul său ratează ținta.

UPDATE: Minutul 56. Ocazie de gol pentru Astra prin Constantin Budescu, dar balonul trece pe lângă poartă.

UPDATE: Minutul 43, 2-1 pentru Viitorul. Cristian Săpunare trimite în propria poartă șutul expediat de George Țucudean.

UPDATE: Minutul 40, 1-1. Vlad Morar aduce egalarea dintr-un penalty obținut de Kevin Boli.

UPDATE: Minutul 12 al partidei, 1-0 pentru Astra, după ce Daniel Niculae l-a învins pe Victor Rîmniceanu cu o lovitură de cap la colțul scurt.

Cu puțin timp în urmă, a început, pe stadionul "Central", din Ovidiu, partida de fotbal dintre FC Viitorul Constanța și Astra Giurgiu, în etapa a VIII-a din play-off-ul Ligii I.

În cazul unei victorii în această seară, Viitorul poate egala liderul FCSB la puncte.

Astra e ultima în clasamentul din play-off, dar cu o victorie poate urca o poziție.