FC Viitorul pierde două puncte la Mediaș. "În ultimele 20 de minute, am fost corigenți"

185

FC Viitorul a terminat la egalitate, scor 2-2 (1-1), partida disputată în deplasare, cu Gaz Metan Mediaș, într-un duel contând pentru etapa a XVlll-a a Ligii l la fotbal.

Golurile ardelenilor au fost reușite de Srdjan Luchin - autogol

(min. 25) și Yazalde Gomes (min. 90), în timp ce pentru constănțeni au punctat Denis Drăguș (min. 31) și Lyes Houri (min. 74). Medieșenii au jucat în 10 după ce Marius Constantin, fostul apărător al Rapidului și Viitorului, a fost eliminat pentru o lovitură cu cotul.

Formația antrenată de Gheorghe Hagi rămâne după această etapă pe poziția a treia a clasamentului, cu 33 de puncte, cu unul mai puțin decât FCSB și șase în spatele liderului CFR Cluj.

"Din păcate, în ultimele 20 de minute, noi am rămas corigenți la capitolele atitudine, determinare, concentrare, ritm de joc. Le-am zis la pauză că vor juca mult mai direct, cu mingi lungi, însă nu au ascultat. Au făcut faulturi inutile, marcaj larg, superficial și iată că nu am luat decât un punct", a declarat Gheorghe Hagi.

În următoarea etapă, FC Viitorul va juca împotriva celor de la FCSB, la Pitești, duminică, 9 decembrie, de la ora 20.