Liga a ll-a la fotbal

FC Farul s-a calificat matematic în play-off

379
1

Marinarii au reușit, ieri, pe teren propriu, să o învingă scor 4-1, pe ACS Berceni, într-un meci contând pentru etapa a XXlV-a, a Ligii a ll-a la fotbal, Seria l.

Eroul partidei a fost atacantul Farului, Adrian Pătulea, care a reușit un hat-trick (min 20, 81, 89), cel de-al patrulea gol fiind marcat de Vezan, în minutul 64. Pentru ACS Berceni a marcat Cristea, în minutul 78.

Scor final 4-1 pentru Farul Constanța și echipa este matematic calificată în play-off-ul ligii secunde.

În etapa viitoare, sâmbătă, 26 martie, echipa de la malul mării se deplasează pe terenul celor de la CS Balotești.

Celelalte rezultate ale etapei: FC Aca-demica Clinceni - Bucovina Pojorâta 5-1, CS Balotești - Gloria Buzău 1-1, Ceahlăul Piatra Neamț - Oțelul Galați 3-0, Dunărea Călărași - Dacia Unirea Brăila 1-0, Rapid București - SC Bacău, astăzi, de la ora 20.

Clasament: 1. Dunărea Călărași (48p), 2. Rapid București (47p), 3. Dacia Unirea Brăila (41p), 4. Academica Clinceni (39 p), 5. Farul Constanța (38 p), 6. SC Bacău (35 p), 7. ACS Berceni (30 p), 8. Gloria Buzău (28 p), 9. Rapid CFR Suceava

(25 p), 10. CS Balotești (23 p), 11. Bucovina Pojorâta (16 p), 12. Ceahlăul Piatra Neamț (14 p), 13. Oțelul Galați (12 p).