Denis Drăguș aduce victoria "tineretului" în amicalul cu Danemarca U20

251
Denis Drăguș aduce victoria

În partida amicală pe care naționala de tineret a României a disputat-o, luni seară, în Spania, la Marbella, împotriva selecționatei Danemarcei U20, scor 1-0, au evoluat nu mai puțin de cinci componenți ai FC Viitorul.

Selecționerul României, Mirel Rădoi, i-a introdus din primul minut pe Radu Boboc și Denis Drăguș, iar acesta din urmă a și înscris singurul gol al partidei, în min. 42, cu un șut de la 16 m, la vinclu.

În repriza secundă, pe teren au intrat și ceilalți trei jucători de la FC Viitorul, Virgil Ghiță, Carlo Casap și Andrei Ciobanu. De asemenea, tot în acest meci, pentru România U21 au evoluat alți trei jucători crescuți la Academia Hagi: Cătălin Căbuz, Dragoș Nedelcu și Florinel Coman.