CUPA ROMÂNIEI. Record absolut, nouă dintre cele 16 partide vor fi televizate

de Cuget Liber Vineri, 20 Septembrie 2019 86
CUPA ROMÂNIEI. Nouă partide din șaisprezecimile de finală ale Cupei României la fotbal, programate în perioada 24-26 septembrie, vor fi televizate, potrivit unui anunț făcut de Federația Română de Fotbal.


Între meciurile televizate se numără UTA - Dinamo (16:30), Concordia Chiajna - FC Voluntari (19:15) și U Craiova 1948 - U Cluj (21:30), programate marți, Chindia Târgoviște - AFC Hermannstadt (16:00), CSM Reșița - Universitatea Craiova (18:45), FC Botoșani - CFR Cluj (21:30), care vor avea loc miercuri, și FC Rapid - Politehnica Iași (18:45), Metaloglobus - FCSB (21:30), care se vor juca joi.


Iată programul complet, cu stadioanele pe care se dispută jocurile plus televizările:


Marți, 24 septembrie


Flacăra Horezu – Astra (stadion Treapt – Horezu, ora 16:30)
Foresta Suceava – Gaz Metan Mediaș (stadion Areni – Suceava, ora 16:30)
UTA Arad – Dinamo (stadon Motorul – Arad, ora 16:30, în direct la Digi, Look, Telekom)
Metalul Buzău – AFK Csikszereda (stadion Cornel Negoescu – Buzău, ora 16:30)
Turris-Oltul Turnu Măgurele – Academica Clinceni (stadion Municipal – Turnu Măgurele, ora 18:00)
Concordia Chiajna – FC Voluntari (stadion Concordia – Chiajna, ora 19:15, în direct la Digi, Look, Telekom)
U Craiova 1948 SA – Universitatea Cluj (stadion Ion Oblemenco – Craiova, ora 21:30, în direct la Digi, Look, Telekom)


Miercuri, 25 septembrie


Chindia Târgoviște – AFC Hermannstadt (stadion Ilie Oană – Ploiești, ora 16:00, în direct la Digi, Look, Telekom)
CS Făurei – CS Mioveni (stadion Orășenesc – Făurei, ora 16:30)
Industria Galda – FC Petrolul Ploiești (Galda Arena – Galda de Jos, ora 16:30)
CSM Reșița – Universitatea Craiova (stadion Ion Oblemenco, ora 18:45, în direct la Digi, Look, Telekom)
FC Botoșani – CFR Cluj (stadion Municipal – Botoșani, ora 21:30, în direct la Digi, Look, Telekom)


Joi, 26 septembrie


Ripensia Timișoara – Sepsi OSK Sf. Gheorghe (stadion Electrica – Timișoara, ora 16:30)
Sănătatea Cluj – FC Viitorul Constanța (Cluj Arena – Cluj-Napoca, ora 16:30, în direct la Digi, Look, Telekom)
Fotbal Club Rapid – ACSM Politehnica Iași (stadion Gloria – Buzău, ora 18:45, în direct la Digi, Look, Telekom)
Metaloglobus București – FCSB (stadion Anghel Iordănescu – Voluntari, ora 21:30, în direct la Digi, Look, Telekom)


Taguri

Alte ştiri din sectiunea Sport

Ultima oră

Titlurile zilei