CSO Ovidiu U10 a terminat pe locul 2 etapa secundă a CN de mini-rugby

231

Rugbyștii de la echipa CSO Ovidiu Under 10 au participat la etapa a doua a Campionatului Național de mini-rugby, care s-a disputat la Cluj Napoca. Micuții sportivi au urcat pe cea de-a doua treaptă a podiumului, reușind astfel o performanță incredibilă.
Echipa antrenată de profesorul Claudiu Trandafir a fost întrecută în clasament doar de formația gazdă, Viitorul Cluj.
Jocul puștilor din Ovidiu a fost extrem de lăudat, mai ales de Nicolae Șișiu, oficial al Federației Române de Rugby, cel care a felicitat autoritățile locale din orașul constănțean pentru implicare și pentru susținere.

În clasamentul general, CSO Ovidiu se află pe locul al doilea, la două puncte distanță de prima poziție, având șanse mari pentru cucerirea titlului național.

Următoarea etapă a Campionatului Național se va disputa la Bârlad, în perioada 9-11 august.