CS Farul, vicecampioană la tenis de masă - juniori

192

În perioada 11-13 mai, la Buzău, au avut loc întrecerile Campionatului Național de tenis de masă rezervat juniorilor lll, cu vârste cuprinse între 8 și 10 ani. S-au întrecut 45 de formații (22 masculine și 23 feminine), de la 26 de cluburi din țară.

Echipa feminină CS Farul Constanța, formată din Alessia Băncianu, Denisa Dragomir și Maria Niță, s-a clasat pe locul secund, fiind întrecută doar de formația CSM Buzău, scor 0-4. Sportivele pregătite de Viorel Filimon și Dana Micu au întrecut echipele CSS Slatina (4-3) și CSM Zalău (4-2).

Tot la feminin, LPS "Nicolae Rotaru" (Adelina Caracostea, Sonia Băluță și Sabina Mușat) a terminat pe locul 12.

În competiția băieților, CS Farul (Alexandru Macovei, Răzvan Farcaș și Benedict Munteanu) s-a clasat pe locul 16.