Constănțeanca Edna Ege Ciorabai, bronz la Europenele de Karate Traditional

294

În perioada 28-29 martie, la Napoli, s-a desfășurat Campionatul European de Karate Traditional Fudokan-Shotokan, la categoriile cadeți, juniori, tineret și seniori. La această competiție au participat 500 de sportivi din 24 de țări. Clubul constănțean CS Karate Traditional Eforie, condus de Niculae Dumitrescu 6 dan și Dănuț Ciucu 3 dan, a fost reprezentat de doi sportivi Edna Ege Ciorabai și Alexandru Păun. Edna a concurat la proba de Fuku-go, la juniori feminin și a obținut medalia de bronz. Colegul său a fost la un pas de a urca pe podium, la aceiași probă, la categoria de seniori, însă în cele din urmă s-a calificat pe locul al patrulea.