Cinci medalii de aur pentru CS Mangalia, la Cupa Callatis la lupte pe plajă

240

Cea de-a 32-a ediție a Cupei Callatis la lupte pe plajă s-a încheiat miercuri, 4 septembrie. Competiția a fost destinată sportivilor cu vârstele cuprinse între 12 și 15 ani.

Pe plaja "Laguna" din Mangalia, s-au luptat participanți veniți din cele mai importante centre ale României, cum ar fi București, Petroșani sau Amara, dar și sportivi din Republica Moldova.

Clubul CS Mangalia se poate lăuda cu performanțe foarte bune obținute la această competiție.

Nu mai puțin de cinci sportivi din Mangalia au urcat pe prima treaptă a podiumului și au cucerit medalii de aur. Este vorba despre Daniel Sandu, Denis Chirică, Nicoleta Pahoni, Alexandra Marinescu și Andreea Cabason.

Daniel Sandu a cucerit medalia de aur, după ce, în finală, a învins un luptător venit din Republica Moldova.

Colegiul de arbitri a oferit premii speciale pentru "Cel mai tehnic luptător", "Speranța Olimpică" și "Dorința de a învinge".