Bianca Mei-Roșu, rezultate foarte bune la turneul de la Ningbo

195

Jucătoarea constănțeană de tenis de masă Bianca Mei-Roșu a participat, săptămâna trecută, la un stagiu de pregătire disputat în China, la Ningbo. Sportiva a fost însoțită de antrenoarea Anamaria Sebe, iar la finalul sesiunii, a avut loc un turneu la care Bianca Mei-Roșu s-a descurcat exemplar.

Constănțeanca a obținut șapte victorii în fața unor sportive care fac parte din programul ITTF Hopes.
Rezultatele remarcabile ale Biancăi Mei-Roșu vor contribui la selecția finală pentru World Cadet Challenge, întrecere care va avea loc în Thailanda, anul viitor.

La ediția 2019 a Galei Premiilor Federației Române de Tenis de Masă, în clasamentul de final de an a fost inclusă și Bianca Mei-Roșu, pe locul 10, constănțeanca adjudecându-și medalia de bronz cu echipa la junioare 2, la Campionatul European și locul 3 la simplu la Euro Minichamps, turneu care a avut loc în Franța.