Atleții constănțeni au luat cu asalt podiumul la Cupa de Iarnă

197

Concursul Național Cupa de Iarnă la atletism s-a disputat, zilele trecute, la București.

Pe podium au urcat și reprezentanți ai Constanței. Roxana Constantin, de la CSS 1, s-a clasat de două ori pe locul 1, la 400 de metri juniori 3 și 60 de metri juniori 1. O altă atletă de la CSS 1, Cristina Stancu, a terminat pe locul al doilea la triplusalt juniori 2 și la 400 de metri juniori 2.

Tania Borisov, de la Liceul cu Program Sportiv "Nicolae Rotaru", a cucerit medalia de argint la 60 de metri garduri juniori 2, iar la 800 de metri juniori 2 și 400 de metri juniori 2 a urcat pe treapta a treia a podiumului.

În proba de 60 de metri senioare, Teodora Toma, de la CSSI Mamaia, a terminat cursa pe locul al doilea.
La veterani, Gheorghe Romașcanu, de la CS Farul, s-a clasat pe locul al doilea la 400 de metri și la 1.500 de metri.